Náš tým

Přijďte osobně poznat náš tým lektorů

Jóga to má prostě všechno zmáklý

Poznej naše lektory

E15A7162

Zakladatelka a majitelka studia Yoga Freaks.

„Štěstí je ve svobodě a svoboda v odvaze“

Jóga do mého života přišla před 30 rokem mého života a nenápadně mě začala ukazovat cestu. Cestu životem, cestu vnitřního vývoje a růstu. Jóga mi dává svobodu, odhaluje mi mou vnitřní sílu, ale i slabost, na které mohu pracovat. Pomáhá mi čelit odvážně životním výzvám. Je to cesta transformace na fyzické, zejména pak na té mentální úrovni. Život vnímám jako stále probíhající změnu a jóga mi pomáhá změny s radostí přijímat. Pevně mě drží, když se rozhodnu vkročit do neznáma. Každý den ve mě rozproudí životní energii. Otevírá mi dveře k tomu, abych mohla tvořit něco krásného, smysluplného a předávat to druhým lidem skrze jógovou praxi.
Jóga otevírá srdce. nejen k okolí, ale především k nám samotným. Více o mne a mých dalších jógových projektech najdete na www.yoga-lenka.cz

E15A7357

Lektroka a spolutvořitelka studia Yoga Freaks.

pocházím z malé vesnice u Brna, kde jsem vyrostla se svými dvěma bratry a spoustou kamarádů. Touha poznat cizí země a jiný způsob života se mi vyplnila na jaře v roce 2001, kdy jsem odcestovala do Spojených Států Amerických. S jógou jsem se setkala az po několika letech života v USA, kdy jsem začala několikrát týdně navštěvovat místní studio. Yoga se stala přirozenou součástí mých dalších let, přivedla mě ke spoustě skvělých lidí a díky yoze jsem vytvořila pevná přátelství, které jak pevně věřím, budou mít dlouhá trvání i přes vzdálenost, která nás v nynější době odděluje.

 

I bez hlubšího chápání či poznání jsem cítila, že jóga je víc než jen pouhé cvičení na podložce ( i když tam to vše začalo), že jóga dokáže pro nás udělat mnohem víc, než se na první pohled či lekci může zdát. V roce 2008 jsem dostala příležitost vyzkoušet jógu z jiné perspektivy, a to na lekci Sharon Gannon, spoluzakladatelka Jivamukti Yoga Metody. V té době jsem o Sharon nic nevěděla, na lekci jsem jela za účelem získání podpisu její nové knihy, pro moji kamarádku, která byla nemocná a nemohla se lekce a podpisování knihy účastnit.
Studio bylo přeplněné, myslela jsem si, že už na mě nevyzbyde místo, nakonec jsem skončila úplně v místě odkud Sharon Gannon lekci vedla. První pocity z lekce jsem měla smíšené, všichni věděli co dělat, znali Jivamukti chant, který běžně Jivamukti lekci otevírá. Trochu rozpačitě, ale v nadšení jsem si celý chant vyslechla. A hned jsem se do jeho slov a významu zamilovala…Lokah Samasta Sukhino Bhavantu…Ať jsou všechny bytosti na celém světě šťastné a svobodné. A ve chvíli, kdy se Sharon rozvykládala o podstatě jejich metody, co jóga znamená v naší moderní době, jak využít původních jógových textů k naplněnému, radostnému životu, jak aplikovat tisíce let staré učení na vztazích s naším blízkým okolím, nejen s lidmi, ale se všemi bytostmi, že je možné dosáhnout svého nejvyššího potenciálu – sebepoznání, v tomto životě a jóga nám dává rady a nástroje, jak jít krok za krokem, tak jako výdech následuje po nádechu, mi bylo hned jasné a děkovala jsem kamarádce v duchu, že jsem na správném místě. V józe se říká, když je žák připraven, učitel se objeví.
Začala jsem záměrně vyhledávat místa, kde Sharon Gannon a David Life (druhý spoluzakladatel Jivamukti Metody) vedli lekce a workshopy. Navštívila jsem jejich školu Jivamukti Yogy v New Yorku a tam jsem se rozhodla pro absolvování jejich Teachers Training, který pořádají v holistickém centrumu Omega, ve státě New York. Moje kamarádka, d

Alžběta

Jóga je v mém životě, i když s občasnými pauzami, více jak 10 let. Nejsem člověk, který vám na svých lekcích bude předávat jógovou filozofii. Jóga je pro mě především prostředek pro uvolnění, vypuštění z těla všeho, co uvnitř nechceme, nepotřebujeme. Prostě takový restart během dne, který skrze mé vedení  na lekcích dopřeji ráda i vám. 

E15A7180

S jógou jsem se setkala už v raném dětství přes mého otce, který každé ráno praktikoval některé očistné techniky a ásany. Zřejmě díky této zkušeností mi vždy jóga připadala známá a velmi přirozená. V dospívání se ve mně probudil zájem o duchovní filozofie. A dnes zjišťuji, že jsem jógu tak trochu žila, aniž bych to věděla. Vědomě jsem však začala praktikovat až v dospělosti. Ve zkratce je pro mě jóga cesta k lásce, pravdě a k naší podstatě. Fyzická praxe mě skrze dech, pohyb a relaxaci k těmto hodnotám vede. Mysl utichne a vznikne prostor pro klid, přijetí, vděčnost a lásku bez podmínek. Mám ráda chvíle, kdy po praxi nepotřebuji mluvit a jednoduše jen jsem. Spolu s jógou se také intenzivně věnuji tanci. Je to takový můj každodenní spojenec, přinášející radost, rovnováhu a možnost sebevyjádření. Fascinuje mě, že taneční projev se neustále vyvíjí a mění v závislosti na životě jako takovém. Kreativita s tancem spojená se mi zdá být nevyčerpatelná, což je zábavné a zároveň krásné…

2022-05-12 23.39.04
Jógové pozice vidím někdy jako měnící se tvary těla, které mohou připomínat měnící se životní situace s měnícími se myšlenkami, pocity a emocemi. To, co vždy zůstává v každé pozici je například dech, laskavý pozorovatel a pozorované. To vše se odehrává na pozadí věčného a neměnného Bytí. A tady můžeme vnímat klid, ať se děje v našich životech cokoliv. Vnější počasí změnit neumíme, to vnitřní však ano. 
Pojďme společně v každém měnícím se okamžiku, ásaně pobývat plně pozorností v každé buňce těla, které JE součástí Bytí. Z tohoto místa, z pohodlného křesla v sobě mohou přijít jakékoliv nežádoucí myšlenky, pocity, emoce, ale také životní situace, a my přesto můžeme zůstat ponořeni v klidu, a nebo se zlepšovat v tom, jak se do tohoto klidu vždy vracet.
 
Do jógy jsem se ponořila po vážném výhřezu plotýnky před 14ti lety a byla to především klidná pozornost a dech, které mě pomalu vrátili k běžnému pohybu. Začala jsem studovat zdravotní druhy jógy, které jsou orientovány na přísné dodržování techniky a struktury a zkoumala další pohybové metody. Ponořila jsem se do anatomie a fungování těla, které mě fascinuje dodnes. S ústupem bolestí jsem přešla přes spirální jógu a spirální dynamiku, kterou miluji a často ji učím ve skupinách i individuálně. 7 let jsem také denně praktikovala oblíbenou ashtanga jógu, ale mé tělo si postupně řeklo o velmi jemný styl meditační jógy a potřeba se vyjadřovat více ženským principem, zjemnit, objevovat spontánní pohyb, tanec i zvuk, ajurvédu, tantru. Každé životní období si žádá jiný způsob jógy/praxe a každý styl je dobrý, byť si některé styly jógy přímo protiřečí. Při výběru je důležitý náš záměr, neboť každý styl jógy či akce v životě nás někam vede a je dobré vědět, kam chceme směřovat. Dnešní moje lekce jsou alchymií všech těchto škol a prožitků a asi nejtěžší otázkou je, jaký že styl jógy vlastně praktikuji
E15A7036

Jóga do mého života přišla ve správnou chvíli, což jsem mohla posoudit až s odstupem času. Byla to doba, kdy jsem byla odpojena sama od sebe, potřeby druhých byly důležitější a mé vlastní šli stranou. Vnímání vlastního těla, pocitů či myšlenek nebylo na denním pořádku. Nemohu však zdůraznit žádný velký okamžik či zlom, prostě jsem začala doma na podložce praktikovat jógu. Bylo to příjemné a přirozené a nejprve s vidinou protažení těla od psaní bakalářské práce. Začala jsem s videi, společnými lekcemi, workshopy a vyhledávání si knih a možných stylů. Tělo se ásanám přizpůsobovalo hladce a tak tomu bylo i s filozofií a principy jogy. Vše mi přišlo tak přirozené jako ctít a žít ahimsu ( nenásilí) a stát se vegetariánem skoro ze dne na den. Vnímat a vážit si slov a pravdivosti v nich. Stejně jako vnímat propojenost sebe, okolí, rodiny…vesmíru a snažit se BÝT přítomna v každém okamžiku.

E15A7279

Obleč si úsmev a vyjdi von s prianím krásneho dňa. Závisť, zlobu a hnev hoď do ohňa. Vykroč vpred, poďme vyfarbiť svet. Neverím, že na svete zázrakov už niet. Nachádzame ich v obyčajnom podržaní dverí, v chápavom pohľade starých materí. V dlaniach pani krmiacej vtáky na brehu rieky, v zovretí manželov spoločne prekonávajúcich všetky prieky… Keď sa obzrieme okolo seba a započúvame sa do ticha môžeme srdcom vnímať veci, ktoré nám v bežnom živote unikajú pomedzi prsty… A práve o tom je pre mňa jóga. Keď sa v nádychu kútiky úst zvlnia do úsmevu a som schopná vnímať krásu, ktorou sme všetci obklobení. Občas je to pri behu po lese, inokedy pri písaní básní či piesní, niekedy zas pri práci na záhrade alebo aj obyčajnom čakaní na autobus. Samozrejme k tomu neodmyslitelne patrí aj praktizovanie ásan kedy telo, myseľ a duch splynú a stávame sa súčasťou divokého horského potoka, ktorý plynie a necháva sa unášať gravitáciou… Práve tento štýl jógy mi je najblížší, a preto aj moje hodinu budú plynúť v dynamickom tempe vinyasa jógy, miestami pretkanom pranayamou, meditačnými básňami či strunami gitary. Ale po každom dni prichádza noc a tak po power vinyase budú aj hodiny jemné, regeneračné a zamerané na celkovú relaxáciu tela i ducha. Doplním ešte, že hodiny budú bývať aj v angličtine. A na záver už len: Otvor si srdce, poďme vyfarbiť svet. Veď toľko farieb nezmestí sa do úbohých viet.

E15A7617

V józe mě nejvíc zajímá dech a jeho vědomé plynutí, nastavení těla v každé asáně tak, abychom mohli dýchat v co největším rozsahu. Dech staví pozici a vede tělo do pozice. Ve své praxi i lekcích vycházím nejvíce z Ashtanga vynjásy, hledám určitý prostředník mezi tradičněji pojatou Ashtangou, kterou jsem se učila zejména od Katky Rojkové, a „undegroundovou“ verzí Dalibora Štědronského.  V mých lekcích využívám i práci s fasciemi, prvky z hathajógové  a fyzioterapeutické praxe. Mojí snahou je nastínit určitý systém dechu v asánové praxi, ukázat základní principy nastavení těla, a dát tak možnost k vlastním experimentům v samostatné každodenní praxi.

Lesie mihalikova
Ako to so mnou a jogou cele začalo? 
Joge som sa úspešne vyhýbala (bolo to na mna moc statické a nudné) až do pobytu v Indonézii na jar 2018. Tam, konkrétne na Bali a Lomboku som sa prvýkrát hecla a šla vyskúšať tu všade ospevovanú jogu.. a hneď po prvej hodine Hathi som jej úplne prepadla. zaujala ma koncentrácia na vlastný dych, na moment tu a teraz a  na vloženie všetkej tej koncentrácie do jednotlivých ásan. Joga mi skrášlila den a upokojila myseľ. Chodila som každé ráno cely mesiac pobytu.. no a plna nadšenia som chcela nájsť podobne kúzelne pocity aj v Brne. A tak som pristala na odporúčanie v Dančinom štúdiu @punkjoga. Kto hľadá, nájde.. a ja som našla. Veselá vinyasa s dobrou hudbou a radosťou z pohybu v rytme dychu..už som z toho joga sveta nechcela preč! No a tak slovo dalo slovo a vdaka Danči som sa o joge a jej ozdravnom potenciály začala dozvedať stále viac, čitať, praktikovat jogu každý den, učiť sa od iných lektorov doma aj v zahraničí. Punk sa stal mojou jogovou Alma mater.
Možnosť byt lektorom je další krásny
rozmer mojej jogovej cesty! Cesty, na ktorej je super, že nemá koniec. Každá lekcia je pre mňa novým zážitkom, nacítením vzájomnej energie a zdieľanim radosti z toho, že vôbec môžme:) 
Na každú lekciu sa veľmi teším a som zvedavá, čo kúzeľného tam prebehne! 
Tak pridite kúzlit spolu so mnou do krásnych nových priestorov snáď už čoskoro
2022-11-28 14.10.32

My name is Rady. I have spent last 8 years living in Canada and New Zealand and I have been learning about myself.

I started practicing yoga 10 years ago mainly to stay fit and for the benefits of stretching.

During my travels yoga became a lot more than just exercise. It was about coming home to myself everytime I practiced.

Why I love yoga is that it is about learning to love yourself and learning how to work with and also honour your body.

Moje jméno je Ráďa. Posledních 8 let jsem strávila v Kanadě a na Novém Zélandu, kde jsem mimo jiné procházela cestou sebepoznání.

Já jsem začala cvičit jógu před 10 lety, kdy jsem chtěla být hlavně ve formě a trochu se protáhnout.

Během posledních 8 let jsem poznala, že jóga je mnohem víc než jen si jít zacvičit. Pro mě jóga představuje takovou cestu domů. Domů k sobě samotnému. Tak se pojďme společně učit jak mít rádi sami sebe a jak nejlépe uctít naše tělo.

koskova kata

Józe jsem dala poprvé šanci ve svých osmnácti letech ve studiu Bikram jógy. Žádný jiný „druh“ jógy jsem do té doby nevyzkoušela, protože mi přišla jóga nudná a příliš rehabilitační. Dynamická sestava jógy v teple, ve které se člověk posouvá dál s každou další lekcí, byla pro moje tehdejší ego jako dělaná. Mohla jsem dál vesele soutěžit sama se sebou a hnát se za dalším zlepšováním. Postupem času jsem se ale začala více napojovat na svůj dech a soutěživost šla do ústraní.  Nechala jsem ego za dveřmi a zašla na jiné lekce jógy, kde jsem konečně našla to, co jsem potřebovala. Zastavení. To je to, co mě jóga učí do teď. Umět zpomalit v našem uspěchaném světě, pochopit, že dokonalost neexistuje a tudíž hnát se za ní nemá smysl. Skrze pohyb se zaposlouchat do vlastního dechu, vnímat své tělo a být v přítomnosti. A to se snažím předávat i na svých lekcích.

S radostí.....