Náš tým

Přijďte osobně poznat náš tým lektorů

Jóga to má prostě všechno zmáklý

Poznej naše lektory

E15A7162

Zakladatelka a majitelka studia Yoga Freaks.

„Štěstí je ve svobodě a svoboda v odvaze“

Jóga do mého života přišla před 30 rokem mého života a nenápadně mě začala ukazovat cestu. Cestu životem, cestu vnitřního vývoje a růstu. Jóga mi dává svobodu, odhaluje mi mou vnitřní sílu, ale i slabost, na které mohu pracovat. Pomáhá mi čelit odvážně životním výzvám. Je to cesta transformace na fyzické, zejména pak na té mentální úrovni. Život vnímám jako stále probíhající změnu a jóga mi pomáhá změny s radostí přijímat. Pevně mě drží, když se rozhodnu vkročit do neznáma. Každý den ve mě rozproudí životní energii. Otevírá mi dveře k tomu, abych mohla tvořit něco krásného, smysluplného a předávat to druhým lidem skrze jógovou praxi.
Jóga otevírá srdce. nejen k okolí, ale především k nám samotným. Více o mne a mých dalších jógových projektech najdete na www.yoga-lenka.cz

918A26DA-0DF7-4719-B8EB-F8E25EAFA3AE

Jóga je pro mě nekonečné objevování a znovu-dostávání se do vědomého kontaktu sama se sebou. Mám ráda celistvý přístup, který spočívá nejen v budování fyzické flexibility a síly pomocí asán, ale i práci s dechem (pranayama), soustředěním (dharana), meditací a hloubkovou relaxací. V dnešní hektické době je podle mě zásadní učit se vybalancovat míru aktivity s uvolněním a ztišením.

Věřím, že každý je největším odborníkem sám na sebe a odpovědi, které často hledáme ve vnějším světě, leží uvnitř. Jóga nabízí nespočet technik a přístupů k tomu zkoumat, kdo jsem já a jak se můžu dál vyvíjet. Učení je pro mě o tom držet druhým během tohoto zkoumání bezpečný prostor a být jejich průvodcem na cestě. Nic – ani v józe – není dogma. A cesta stává se cílem. 

K józe jsem se dostala zhruba před 8 lety, během náročného období. Její terapeutický potenciál mě fascinoval. Touha učit se přímo u zdroje mě po čase vedla do Nepálu a Indie, kde jsem skoro rok zažívala jógovou tradici během přebývání v ashramu i v běžném životě. Tam jsem také začala učit a z té zkušenosti čerpám dodnes. Krom učení jógy se vyvinula i v tělově orientovanou terapeutickou práci s lidmi. 

Alžběta

Jóga je v mém životě, i když s občasnými pauzami, více jak 10 let. Nejsem člověk, který vám na svých lekcích bude předávat jógovou filozofii. Jóga je pro mě především prostředek pro uvolnění, vypuštění z těla všeho, co uvnitř nechceme, nepotřebujeme. Prostě takový restart během dne, který skrze mé vedení  na lekcích dopřeji ráda i vám. 

E15A7036

Jóga do mého života přišla ve správnou chvíli, což jsem mohla posoudit až s odstupem času. Byla to doba, kdy jsem byla odpojena sama od sebe, potřeby druhých byly důležitější a mé vlastní šli stranou. Vnímání vlastního těla, pocitů či myšlenek nebylo na denním pořádku. Nemohu však zdůraznit žádný velký okamžik či zlom, prostě jsem začala doma na podložce praktikovat jógu. Bylo to příjemné a přirozené a nejprve s vidinou protažení těla od psaní bakalářské práce. Začala jsem s videi, společnými lekcemi, workshopy a vyhledávání si knih a možných stylů. Tělo se ásanám přizpůsobovalo hladce a tak tomu bylo i s filozofií a principy jogy. Vše mi přišlo tak přirozené jako ctít a žít ahimsu ( nenásilí) a stát se vegetariánem skoro ze dne na den. Vnímat a vážit si slov a pravdivosti v nich. Stejně jako vnímat propojenost sebe, okolí, rodiny…vesmíru a snažit se BÝT přítomna v každém okamžiku.

E15A7279

Obleč si úsmev a vyjdi von s prianím krásneho dňa. Závisť, zlobu a hnev hoď do ohňa. Vykroč vpred, poďme vyfarbiť svet. Neverím, že na svete zázrakov už niet. Nachádzame ich v obyčajnom podržaní dverí, v chápavom pohľade starých materí. V dlaniach pani krmiacej vtáky na brehu rieky, v zovretí manželov spoločne prekonávajúcich všetky prieky… Keď sa obzrieme okolo seba a započúvame sa do ticha môžeme srdcom vnímať veci, ktoré nám v bežnom živote unikajú pomedzi prsty… A práve o tom je pre mňa jóga. Keď sa v nádychu kútiky úst zvlnia do úsmevu a som schopná vnímať krásu, ktorou sme všetci obklobení. Občas je to pri behu po lese, inokedy pri písaní básní či piesní, niekedy zas pri práci na záhrade alebo aj obyčajnom čakaní na autobus. Samozrejme k tomu neodmyslitelne patrí aj praktizovanie ásan kedy telo, myseľ a duch splynú a stávame sa súčasťou divokého horského potoka, ktorý plynie a necháva sa unášať gravitáciou… Práve tento štýl jógy mi je najblížší, a preto aj moje hodinu budú plynúť v dynamickom tempe vinyasa jógy, miestami pretkanom pranayamou, meditačnými básňami či strunami gitary. Ale po každom dni prichádza noc a tak po power vinyase budú aj hodiny jemné, regeneračné a zamerané na celkovú relaxáciu tela i ducha. Doplním ešte, že hodiny budú bývať aj v angličtine. A na záver už len: Otvor si srdce, poďme vyfarbiť svet. Veď toľko farieb nezmestí sa do úbohých viet.

E15A7617

V józe mě nejvíc zajímá dech a jeho vědomé plynutí, nastavení těla v každé asáně tak, abychom mohli dýchat v co největším rozsahu. Dech staví pozici a vede tělo do pozice. Ve své praxi i lekcích vycházím nejvíce z Ashtanga vynjásy, hledám určitý prostředník mezi tradičněji pojatou Ashtangou, kterou jsem se učila zejména od Katky Rojkové, a „undegroundovou“ verzí Dalibora Štědronského.  V mých lekcích využívám i práci s fasciemi, prvky z hathajógové  a fyzioterapeutické praxe. Mojí snahou je nastínit určitý systém dechu v asánové praxi, ukázat základní principy nastavení těla, a dát tak možnost k vlastním experimentům v samostatné každodenní praxi.

Lesie mihalikova
Ako to so mnou a jogou cele začalo? 
Joge som sa úspešne vyhýbala (bolo to na mna moc statické a nudné) až do pobytu v Indonézii na jar 2018. Tam, konkrétne na Bali a Lomboku som sa prvýkrát hecla a šla vyskúšať tu všade ospevovanú jogu.. a hneď po prvej hodine Hathi som jej úplne prepadla. zaujala ma koncentrácia na vlastný dych, na moment tu a teraz a  na vloženie všetkej tej koncentrácie do jednotlivých ásan. Joga mi skrášlila den a upokojila myseľ. Chodila som každé ráno cely mesiac pobytu.. no a plna nadšenia som chcela nájsť podobne kúzelne pocity aj v Brne. A tak som pristala na odporúčanie v Dančinom štúdiu @punkjoga. Kto hľadá, nájde.. a ja som našla. Veselá vinyasa s dobrou hudbou a radosťou z pohybu v rytme dychu..už som z toho joga sveta nechcela preč! No a tak slovo dalo slovo a vdaka Danči som sa o joge a jej ozdravnom potenciály začala dozvedať stále viac, čitať, praktikovat jogu každý den, učiť sa od iných lektorov doma aj v zahraničí. Punk sa stal mojou jogovou Alma mater.
Možnosť byt lektorom je další krásny
rozmer mojej jogovej cesty! Cesty, na ktorej je super, že nemá koniec. Každá lekcia je pre mňa novým zážitkom, nacítením vzájomnej energie a zdieľanim radosti z toho, že vôbec môžme:) 
Na každú lekciu sa veľmi teším a som zvedavá, čo kúzeľného tam prebehne! 
Tak pridite kúzlit spolu so mnou do krásnych nových priestorov snáď už čoskoro
2022-11-28 14.10.32

My name is Rady. I have spent last 8 years living in Canada and New Zealand and I have been learning about myself.

I started practicing yoga 10 years ago mainly to stay fit and for the benefits of stretching.

During my travels yoga became a lot more than just exercise. It was about coming home to myself everytime I practiced.

Why I love yoga is that it is about learning to love yourself and learning how to work with and also honour your body.

Moje jméno je Ráďa. Posledních 8 let jsem strávila v Kanadě a na Novém Zélandu, kde jsem mimo jiné procházela cestou sebepoznání.

Já jsem začala cvičit jógu před 10 lety, kdy jsem chtěla být hlavně ve formě a trochu se protáhnout.

Během posledních 8 let jsem poznala, že jóga je mnohem víc než jen si jít zacvičit. Pro mě jóga představuje takovou cestu domů. Domů k sobě samotnému. Tak se pojďme společně učit jak mít rádi sami sebe a jak nejlépe uctít naše tělo.

koskova kata

Józe jsem dala poprvé šanci ve svých osmnácti letech ve studiu Bikram jógy. Žádný jiný „druh“ jógy jsem do té doby nevyzkoušela, protože mi přišla jóga nudná a příliš rehabilitační. Dynamická sestava jógy v teple, ve které se člověk posouvá dál s každou další lekcí, byla pro moje tehdejší ego jako dělaná. Mohla jsem dál vesele soutěžit sama se sebou a hnát se za dalším zlepšováním. Postupem času jsem se ale začala více napojovat na svůj dech a soutěživost šla do ústraní.  Nechala jsem ego za dveřmi a zašla na jiné lekce jógy, kde jsem konečně našla to, co jsem potřebovala. Zastavení. To je to, co mě jóga učí do teď. Umět zpomalit v našem uspěchaném světě, pochopit, že dokonalost neexistuje a tudíž hnát se za ní nemá smysl. Skrze pohyb se zaposlouchat do vlastního dechu, vnímat své tělo a být v přítomnosti. A to se snažím předávat i na svých lekcích.

S radostí.....