Lekce

Yoga Freaks je svobodný, bezpečný prostor, kde se můžete plně věnovat sami sobě.  Místo, kam přicházíte takoví jací jste, nacházíte  co je vám blízké  a poznáváte  vzdálené. Jóga, dech, pohyb, klid, místo  poznávání a sdílení, vše na vás působí přesně tak, jak v daný moment  potřebujete.

Jedna jóga, různé pojetí a  jedinečné uchopení každého lektora.

...S velkou láskou, vše je možné....

Lektor  Lenka Páleníková

Klid v těle, síla v dechu nás dostane do hloubky. Nejen ke kloubům, vazům, ale nás samotných.  Dopřejme si klidnou praxi na těla, silnou praxi na duši. Setrvejme v pozicích, nechme je působit a naučme se pozorovat, nechat dech přicházet a dostávat pozici do těla. Výdechem neklid a napětí tělo uvolní.  Každé pondělí a  středa od 13h.

Lekce ve stylu vinyasa/ power je o tom, že náš pohyb plyne  s dechem. Setrváme v pozicích na několik dechů,  nalezneme sílu našeho středu, stabilitu našich nohou, podporu našich paží, to vše povede  dech. Aktivní dynamická ranní až polední lekce od pondělí do čtvrtka.

Jemnější lekce jógy,  v klidném tempu, které  se nemusí bát ani  začátečník.  Záměrem lekce je protáhnout a posílit zádové svaly a zaměřit se na vše co souvisí s jejich bolestí a problémy. Učit tělo správnému postavení, aktivaci centrálního stabilizačního systému. Protáhnout, rozproudit energii sílou dechu a mírného pohybu. 

Lektor  Naďa Brzobohatá

Tato energická, celkově vyvážená praxe Vinyasa sekvence je vlajkovou lodí Jivamukti Yogy, která vás zve dovnitř, jako spirituálního bojovníka a zanechá vás plnými energie a pevně uzemněné.

Lekce je doporučena těm, kdo mají již nějakou zkušenost s jógou, těm, kteří nemají mnoho času na delší lekce, a protože je lekce v čase oběda, tak je i pro ty, kteří se chtějí v polední přestávce protáhnout a nabít se čerstvou energií do odpoledne. Tato lekce je svižná, vedená ve stylu Vinyasa. Jednotlivé pozice jsou odříkávány s odpočítávaným dechem. Je zde minimum instrukcí pro provedení asan. Lekce nabízí dobře složenou praxi, která obsahuje zahřívací část, zadání vyššího zájmu, chantování, surya namaskar-pozdrav Slunci, pozice ve stoji, rotace, balanční pozice, záklony, předklony a obrácené pozice. Také meditaci a závěrečnou relaxaci a je sestavena tak, aby měla trvání 1 hodinu.

Proto je vhodná pro vás, kteří máte méně času věnovat se hlouběji jógové praxi, pro vás, kteří se chcete fyzicky „dostat do formy“ a pro vás, kteří chcete pracovat na silné asanové praxi a zařadit ji do zvládatelné, denní rutiny.

Tato lekce je vždy stejná, pevně daná sekvence, a tím, že se zavážete ke konsistentnímu, stálému a pravidelnému praktikování, dáváte si tak příležitost postoupit na úroveň mistra.

Prvních pár lekcí se mohou zdát nezvladatelné, ale s časem a pravidelnou praxí je postup nevyhnutelný.

75-ti minutová Jivamukti sekvence Spirituálního Bojovníka je kompletní lekce jógy, která transformuje, osvěžuje, dodává energii a zároveň uzemňuje a vede vás k vnitřnímu zkoumání hlubších, spirituálních aspektů vás samých

pozicích, nechme je působit a naučme se pozorovat, nechat dech přicházet a výdechem neklid a napětí odejít.  Každé pondělí, úterý a středa od 13h.

Přijměte klid. Nechte se na moment ponořit.
 
Hluboký nádech. Pomalý oddych. Tělo se noří do podlahy. Mysl se postupně uvolňuje a zklidňuje.
Původ a Princip Restorativní Jógy
„Relaxace je lékem proti stresu“
Restorativní Jóga, také známa jako praxe „Odpočni a stráv“, vychází z učení B.K.S. Iyengara.
Vnáší hlubokou relaxaci a rovnováhu do obojího – mysli a těla.
Jedna ze seniorských učitelek, Judith Lasater, která zpopularizovala Restorativní Jógu v USA, ji nazývá „aktivní relaxace.“
Pohodlí a potřeby praktikanta se docílí použitím pomůcek pro podporu těla v relaxačních pozicích.
Spolu s pomůckami, které nabízí podporu, Restorativní Jóga používá gravitaci v asistování s relaxací a uvolnění napětí. Minimální světlo, ticho, teplo a přirozený nebo uklidňující dech se používají ke snížení podnětů a k udržení pokojné mysli a svalů.
Restorativní Jóga je zklidňující praxe proti chronickému stresu a zchlému životnímu tempu momentálního světa.
Podporující pozice a klidné dýchání nabízí hluboký odpočinek, který vyživuje systém orgánů a aktivuje parasympatický nervový systém (zažívání). Tento vyrovnává stresovou reakci těla „boj nebo útěk“, tedy sympatický nervový systém.
Restorativní Jóga nám dává čas a prostor pro sebe, umožňuje nám být, dává tělu možnost se vyléčit a mysli čas se zklidnit skrze relaxaci.
Výhody praxe:
  • uvolňuje účinky chronického stresu
  • snižuje krevní tlak
  • vylepšuje spánek
  • vylepšuje zažívání
  • snižuje svalové napětí a celkovou únavu
Pomůcky jako jsou deky, bolstry, bloky a pásky jsou v praxi hojně používány a mají své místo a význam v každé pozici. 
Smysl praxe je najít pohodlnou pozici za pomocíipomůcek. To tělu umožní se uvolnit samo od sebe s minimálním nebo žádným úsilím.
Nápověda 🙂
Nemáte cítit protažení, ale spíše pocit uvolnění tak, jako byste mohli v pozici usnout.
Pokud cítíte tah nebo protažení, pocit se jen zesílí a půjde oproti aktivní relaxaci.
 

Lekce bude směřována a vedena k pomalejšímu pohybu, ze kterého se můžeme mnohé naučit a dozvědět. V těle držíme napětí a tlaky, máme naučené, opakující se pohyby, zranění, která jsme měly, zanechala po sobě někde stopy a z toho vzešly určité vzorce pohybů.

V každé lekci se zaměříme na hlubší uvolnění a průzkum.

Lekce nebude nutně ve stylu vinjásy.

Ale Pozdravy Slunce můžete očekávat.

Spíš se zaměříme na to, abychom si vědomým pohybem zviditelnili omezení a třeba i uvolnili, jak omezení, bolest, tak i nekomfort v těle a možná i mysli.

Lekce jsou zakončené relaxací a meditací.


Budeme používat pomůcky. Bloky, bolstry, pásky.

Ty jsou k dispozici ve studiu, ale pokud máte své, neváhejte si je přinést s sebou.

Lektor  Kristína Trebulová

Znáte to, když celý den sedíte u počítače nebo stojíte za pásem ve fabrice, přijdete domů a jste celí rozlámaní, nic se vám nechce, a než se nadějete, týden je pryč a vy jste otrávení a unavení. Nebo naopak místo sezení v práci hodně sportujete a vaše tělo je po zátěži celé bolavé. Tahle lekce je pak přímo pro vás. V hodině se zaměříme na celkovou relaxaci těla i ducha a specifické uvolnění namáhaných partií těla. Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé, sportovce i nesportovce,… prostě pro všechny krásné lidi! 

Lektor  Kateřina Kosková

Lekce, ve které budeme proplouvat z pozice do pozice v rytmu vlastního dechu. Spojíme pohyb a dech v jedno, naladíme se na společnou energii a proplujeme společně příjemnou hodinovou lekcí jógy. Budou nás čekat úplné základy jógové praxe, jako je pozdrav slunci A i B. Dostaneme se ale i k náročnějším pozicím a každý si bude moct upravit lekci podle vlastních zkušeností s jógou a především podle momentální nálady. Věnovat se budeme také různým dechovým technikám.

 

Síla v ladnosti a ladnost v síle. Mírně pokročilá lekce, kde budeme využívat některé dynamické prvky a asány, abychom zpevnili tělo a rozdmýchali v sobě náš vnitřní oheň ágní. Občas se pustíme do pokročilejších ásan, čekají nás např. balance na rukou nebo i lehčí inverze. Určitě nemineme stojné pozice, budeme hledat rovnováhu, balancovat, ale budeme také vnímat stabilitu a učit se uzemňovat i ve chvílích, kdy pouze proplouváme v rámci příjemného jógového plynutí neboli jógové flow.

Lektor Eva Kovářová

Tato lekce je určena pro všechny z vás, kteří máte po těle nějaké bolístky, které vám například nedovolují účastnit se klasických lekcí jógy. Tuto lekci zvládne opravdu každý. Na lekci je k daným cvikům nabídnuta vždy alternativa pro nejrůznější pohybové dysbalance. V lekci používám především techniky zdravotní jógy, spirální dynamiky, Iyengar Yogy, motorická vývojová stádia člověka, brániční, břišní a podklíčkový dech – tzn. dechová vlna. Součástí lekce jsou pomůcky, které mohou jednotlivce velmi dobře podpořit tak, aby zvládnul každou pozici. 
Vycházím také z mé zkušenosti vyhřeznuté ploténky, která mě právě přivedla k józe před 14ti lety a studovala jsem nejrůznější zdravotní styly a metody. Nakonec jsem u jógy zůstala profesionálně a je to již 12let, kdy je nejžádanější lekcí právě tato zdravotní lekce. Jógoví
Pro tuto lekci je hlavním záměrem rozvolnění odporů mysli i fyzických struktur za účelem plynutí životem.
V této lekci se zaměřuji více na procítění celého těla a udržení pozornosti u dechu a jedná se o plynulejší, pomalejší styl v hlubší meditaci, než-li rychlé střídání jógových pozic. Tento způsob umožňuje postupné a jemné rozpouštění fyzických problémů a uvolňuje mysl. Součástí jsou silové prvky pro spojení se Zemí, rozvoj flexibility páteře, ale také téma touhy k životu a hra se zvuky. Významnou částí je závěrečná relaxace/meditace, kde se vše prožité může integrovat. Mým záměrem je vytvořit prostor, kde sice každý přijde sám za sebe, ale díky upřímnému obrácení pozornosti k sobě se tiše podílí na zesílení celkového vědomého Bytí celé lekce, což je pro všechny zúčastněné velmi léčivé pole.
 
Element vody a země, představitelé ženského principu jsou převažujícími prvky lekce. Voda jako očišťující, plynoucí, tekoucí a zem jako stav stability, síly a bezpečí, lásky, energie Matky Země. Mužský princip v podobě elementu ohně a větru se také objeví, ale nebude jim dána taková pozornost, neboť se jedná o již převažující prvky v našich životech představující neustálý pohyb fyzický i mentální, změnu, , orientace na cíl a výkon bez komunikace s potřebami svého těla. Dovolíme si pozvat i element prostoru a poskytneme prostor i pro nedokonalé části nás samotných, jako jsou nešikovné a neflexibilní či slabé a bolavé části těla

Lektor  Páťa Čechová

Kundalini Yoga dle Yogi Bhajana.

Lekce yogy, která posune vaši duši blíže ke světlu a vždy vám otevře srdce pro proud sebelásky a radosti. Během každé lekce budete překonávat své vlastní limity, limity těla, ale hlavně své mysli a svých zajetých programů!

Kundalini yoga čerpá z klasické hatha yogy, je dynamičtější a jde víc do hloubky a poznání sebe sama.

Součástí každé lekce jsou mantry, mudry, meditace, řádná rozcvička těla  i relaxace a samozřejmě krija- tedy sestava na dané téma, které já vždy sama určím dle toho, co je na nebi, v jakém znamení se nachází měsíc,“ co lítá éterem“, dle horoskopu, dle TČM anebo dle vašich přání…

Je to velmi silná a účinná praxe v mnoha ohledech.

z lekce vždy odcházíte nabití energií, láskou i radostí, vyladění a usměvaví, pohlazení na duši, zpevnění na těle i protažení …

Nejčastěji se praktikuje v bílém, zkuste si prosím na praxi obléci alespoň bílé triko nebo alespoň nějaké oblečení co světlejsich barev.

Bílá rozšiřuje naší auru a nejen to! Uvidíte jak se v ní budete cítit skvěle. 🙏

Lektor  Eva Šefčíková

Tanec uvolňuje, dává radost a učí nás být v přítomnosti. Na lekci budeme objevovat náš autentický taneční projev a zároveň se naučíme základní principy současného moderního tance. Více než o techniku a výkon půjde o vlastní prožitek a svobodný pohyb. Svůj pohybový slovník budeme rozvíjet zejména skrze vedenou taneční improvizaci. Inspiraci najdeme například  v představách, v hudbě, náladě nebo myšlence. Tanec plyne prostorem spolu s naším dechem a s plným vědomím pohybů těla tady a teď. Přijď se tancem odreagovat, odlehčit, vyřádit, rozveselit nebo se víc poznat. Na lekcích se uplatňují také prvky jógy, protažení, aktivace svalů.

Lektor  Jindřiška Kohoutková

Taneční hodiny zaměřené na vědomou práci s tělem a výuku choreografie. Součástí hodiny je osvojení si základních tanečních principů a technik současného tance a street dance. V dané choreografii pracujeme s příběhovostí a sebevyjádřením. Creative Sundays je prostor pro tanec, sebepoznání, osvojení si nových dovedností, sebevyjádření, překonávaní limitujích přesvědčení o sobě v oblasti kreativity a tance a v neposlední řadě je to místo pro radost a sdílení.
Lekce jsou otevřeny začínajícím i zkušenějším tanečníkům.

V případě zájmu a rezervace volejte nebo pište na 
+420739094468

Lektor  Naděžda Filipová

Cvičení metodou Pilates propojené s cviky jogy nám pomůže lépe vypadat,lépe se pohybovat a především se lépe cítit.Cvičení je svou podstatou rehabilitační,účelem je posílení centra-jádra těla.je určené pro všechny věkové kategorie,je vhodné pro lidi s chronickou bolestí zad,pro lidi s nadváhou,trpícím stresem.Vytváří harmonii těla i mysli.Jsme ve věku,kdy nic nemusíme,ale všechno můžeme.Tak si přijď zacvičit.Těšim se na vás. 

Lektor  Alžběta Vodičková

Plynulé střídání pozic v rytmu dechu. Protáhnout tělo, budovat sílu, načerpat energii do zbytku dne a dál!  Lekce je středně náročná, v závěru hravá a odpočinková. Není nic jednoduššího než přijít a vyzkoušet. 

Lektor  Eva Procházková

Jako každý den začíná úsvitem slunce a končí jemným světlem měsíce, i tak je vedena jemná vinyasa. Lekce je založena na plynulém propojování našeho dechu a pohybu. Na svůj dech se naladíme hned na začátku lekce a naše tělo prohřejeme pozdravy slunci. Pomocí propojování jógových ásan se záměrem přejdeme jak do pozic stojných, záklonových či balančních a nevynecháme ani pozice na zemi. Lekce je vždy zakončena šavásanou a krátkou meditací. Je vhodná pro všechny, kteří chtějí pracovat nejen se svým tělem, ale i dechem a myslí. Těším se na každého z Vás.